Temat: DGE w Oswiecimiu?

Krazyly ploty, ze DGE ma byc w sobote na koncercie w Oswiecimiu, wiec poszukalem po necie. Na myspace Gurala jest wymieniony koncert, ale tylko tam. Ktos ma jakies informacje?

http://www.myspace.com/donguralesko

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: DGE w Oswiecimiu?

miał byc koncert ale nie odbedzie sie z popwodu wyjazdu właściciela HW na urlop czy cos takiego i nie zostawi klubu.

"Ciężko przyszło łatwo nie pójdzie- co zdobyłeś w trudzie tak po prostu nie morze uciec. To nie są rzeczy- to umiejętności ludzie- to są te sprawy do których wiem że wrócę"

Thumbs up Thumbs down

3

Odp: DGE w Oswiecimiu?

Hmmm akurat Gural koncertowo to nie najlepszy pomysł. Legendy już krążą o tym jak gra w jakim stanie "profesjonalnym" i jakie bywają często jego koncerty. Ale na sam fakt że myślą o takich koncertach jestem pozytywnie zaskoczony choć akurat póki nie będą to raperzy którzy mnie choć trochę ciekawią i tak bym się nie wybrał.

4

Odp: DGE w Oswiecimiu?

byłem 2x na Guralu i wykonanie koncertu bardzo dobre jak dla mnie

Thumbs up Thumbs down

5

Odp: DGE w Oswiecimiu?

No cóż sam osobiście nie widziałem więc mogę tylko powiedzieć że właśnie słyszałem takie opowieści od ludzi organizujących profesjonalnie eventy zarówno polskie jak i zagraniczne w różnych częściach polski i którzy zapraszali go. Nie będę powtarzał tutaj szczegółów prywatnych opinii ludzi (część w sumie można łatwo w necie znaleźć) ale słyszałem że takie sytuacje jak robienie syfu na backstejdzu, doprowadzanie się do stanów w którym zapomina się tekstów, granie tylko paru numerów i zmyciu się ze sceny itp. zdarzają się  nie zawsze ale z dosyć naprawdę dużą częstosliwością. Może od strony ludzi nie widać pewnych rzeczy, ale wiem że sporo organizatorów imprez i klubów zraziło się do DGE ( i nie chodziło o frekwencje bo tutaj muszą akurat przyznać że ściąga dużo ludzi) i nie zamierzają już organizować jego koncertów, i co najważniejsze myślę że słysząc te historie i znając właściciela HW (a miałem z nim trochę do czynienia) mógłby się zdecydowanie zrazić po takich akcjach i był by to pierwszy i ostatni koncert tego typu .

6

Odp: DGE w Oswiecimiu?

Dj Positive masz tak połapane więc czemu nie ogarniesz nic w naszym mieście? odcinasz się od tutejszej sceny? doszły mnie również słuchy że masz kozak bity.. jeśli to prawda to dlaczego nie znalazły się na żadnym z Oświęcimskich albumów?(jeśli się mylę to przepraszam)

Thumbs up Thumbs down

7

Odp: DGE w Oswiecimiu?

Heh nie wiem co moja osoba ma do tego tematu  ale spoko odpowiem na te pytania...
.. co do bitów to w skrócie mylisz się więc przyjmuję przeprosiny (wystarczyło przejrzeć uważnie zakładkę płyty strony głównej żeby zobaczyć że wyprodukowałem parę numerów na płytę Estena (a nawet w sumie nie pamiętam ile pewnie tylko 2/3)). W zasadzie mówiąc o mojej zajawce producenckiej należy na początku powiedzieć że w zasadzie to po mniejwięcej roku/póltora po wypuszczeniu swojej epki instrumentalnej zrobiłem sobie powiedzmy "przerwę" w pełnowymiarowej produkcji  (syndrom "pierwszej płyty";-), wróciłem do tego hobby w większym wymiarze dopiero przed kilkoma miesiącami plus/minus. Jeśli chodzi o czasy "dawne" to zostałem członkiem Całkowitego Zaćmienia nie dla tego że byłem dobrym melanżownikiem (bo nie byłem bo byłem od nich wszystkich o lata młodszy i w zasadzie to widywałem ich od czasu do czasu) ;-). Nigdy nie robiłem miliona tracków, inna była tendencja. W necie jeszcze było w tych czasach trochę remixów mojego autorstwa : szoków, emitera, itp. A jeśli chodzi o rzeczy które niestety nie z moich powodów się nie pojawiły to: Parę bitów miało być wykorzystanych w pierwszej pierwotnej wersji drugiej płyty Bity Sztamy, miał być materiał zbiórczy Całkowitego Zaćmienia, solówka Chojnego, miała być producencka z obecnością CAŁEJ sceny lokalnej z tamtych czasów .... Więc nie zdecydowanie nigdy nie odcinam się od sceny. A że sceny tamtej już NIE MA a teraźniejszej poza Arenem i Dewu itp nie znam osobiście.. więc też nie ma nagrywek.  Czy są "kozak bity"? nie wiem nie oceniam obiektywnie swojej twórczości więc się nie wypowiadam, a wręcz w zasadzie nigdy nie jestem /i nigdy nie będę ostatecznie zadowolony z efektu (taka cecha charakteru). Jeśli słyszałeś takie opinnie to nie wypowiadałem ich ja więc nie wiem o co chodzi. A swoją drogą wystarczyło kliknąć na pierwszy link z mojej stopki żeby posłuchać paru numerów odrzutów z przestrzenni lat więc biorąc pod uwagę że nie chciało ci się nawet przejrzeć strony głównej i poklikać paru linków to jak możemy rozmawiać o mnie. Pozatym nigdy nikomu nic nie chciałem udowadniać.

8

Odp: DGE w Oswiecimiu?

a co do pochytania: znam na stopie towarzyskiej pare osób które organizują imprezy rapowe i nie tylko w różnych częściach kraju (np Zielona Góra, Wrocław, Warszawa, Kraków, Częstochowa itp.). Znamy się na myślę dobrej przyjacielskiej w większości stopie i od czasu do czasu wpadamy na siebie przy okazji różnych eventów. No i rozmawiamy o tym i owym a o czym się zazwyczaj rozmawia jak nie o swoich zająciach/zawodach/hobby, a że ich zajawką organizacja eventów to i o tym się rozmawia. Czemu nie organizuję żadnego koncertu w oświęcimiu? a powiesz mi gdzie tak naprawdę są DOBRE warunki na nie?. Imprezy hip-hopowe do pewnego momentu pojawiały się w praktycznie każdym lokalu w naszym mieście: Cygan,Figo,69,Marysieńka,HW itp. i w każdej z nich w pewnym momencie się kończyły? czemu? z różnych powodów: raz z powodu zbytniego łakomstwa na kasę (cygan) a w wielu przypadkach z powodów bardzo nierównego zainteresowania takimi imprezami ( raz przychodziło mnóstwo osób, raz imprezy okazywały się sporymi wtopami), raz z dziwnych powodów. Np imprezy w hw urwały się w pewnym momencie po PEŁNEJ ludzi imprezie. Dlaczego? Bo ludzie "pili mało piw w stosunku do publiki klubowej, bo przychodzą zjarani i robią dymy do ochrony 3 razy więcej(byłem osobiście światkiem jak się o to skarżyli Iwanowi ochroniarze) i nakryli parę osób na paleniu dzojtów w kiblu i przed klubem... i głównie dlatego sądzę ze po guralu mogła by się historia powtórzyć z dodatkowymi "argumentami" od strony artysty.

A jeszcze inną sprawą jest to jak wygląda w większości przypadków w wiekszych miastach organizowanie koncertów. Poza przypadkami sporadycznymi gdy udaje się załatwić większego sponsora który wyłoży siano na wykonawców, to w większości przypadków sprawa wygląda tak, że podział klub-organizator najczęściej wygląda tak, że organizator udustępnia lokal, a na barki organizatora jest wyłożenie kasy na artystę i pokrycie tego z wejściówek. Czy ktokolwiek poza OSTRYM gwarantuje napełnienie klubu? doświadczenie innych mówi że nie. (a nawet on nie zawsze).A ja mam tendencję do uczenia się na błedach innych. Większość tych poważnych graczy domaga się wyłożenia większości pieniędzy przed koncertem. Czy jestem gotów wyłożyć kilka tysięcy na zabezpieczenie finansowe umów z artystami? JA nie mam tylu pieniędzy, a jak bym miał to wolałbym je zaintwestować szczerze mówiąc w inne pewniejsze interesy. Wyłóż kilka tysi zabespieczenia to ja mogę zorganizować dowolny koncert. Zdarza się oczywiście inne umowy z klubami gdzie to klub wykłada całość kasy, ale takie eventy są organizowane zazwyczaj z pomysłu menadżera klubu czy jego znajomych. Często zaczyna się organizowanie takich rzeczy i próba właśnie przyciagniecia innego tłumu niż "klubowy" gdy frekwencja klubowych imprez podupada ( a z tego co wiem ostatni rok dla hw nie jest tak dobry delikatnie mówiąc jak za ich złotych lat)

A trzecia sprawa najbardziej osobista, to jak chcę zobaczyć jakiś koncert to poprostu na niego jadę. A że mało kto mnie w polsce jara to inna sprawa... a jak chce kogoś zobaczyć to wiem że zobaczę przy jakiejś okazji czy też przy okazji kultowych Mighty Vibes czy też jakiejś bibki w krakowie czy gdzie indziej. Po prostu wsiadam w bus/pkp i jadę...

9

Odp: DGE w Oswiecimiu?

wydaje mi się że palenie uspokaja.więc nie wiem czemu oni mieliby dymić do ochrony.a pali się w klubach w całej Polsce bo prawie każdy chłopaczyna z osiedla pali.fakt faktem zawsze trzeba podjąć jakieś ryzyko żeby coś zorganizować.a swoich bitów jeśli Ty nie oceniasz, inni nie mogą bo ich nie słyszą to jak można coś o nich powiedzieć? a jakbyś zrobił Oświęcim Podziemie 2? jest w mieście trochę ludzi którzy z chęcią by wsparli ową produkcję.lepiej pokazywać swoje umiejętności niż czekać aż ukryje je sterta kurzu. wszyscy budujemy tą scenę..więc jeśli chcesz żeby jakoś prosperowała to musisz dorzucić swoje 3grosze smile DO DO DORZUĆ DO INTERESU !       5!

Thumbs up Thumbs down

10

Odp: DGE w Oswiecimiu?

Dobra chyba należy się małe sprostowanie bo teraz mi się rzuciło w oczy że można odebrać że to ja w tym temacie chyba jestem jednak hejterem a to nie o w tym rzecz. Domyślam się że mieliście coś do czynienia z pomysłem organizowania tej imprezki?tak. To jak tak to ogólnie SZCZERZE propsuję że podjęliście próbę czegoś organizacji, badzo zawsze mi się podobało jak ktoś chce coś zrobić i ogólna przedsiębiorczość ludzi.. naprawdę props.
Co do tego palenia to ja dobrze wiem że argument z dupy za przeproszeniem bo równie dobrze na imprezki klubowe chodzą ludzie napiguleni o czym wiedzą wszyscy(tylko od nich tego nie czuć;-)) - ja tylko piszę o tym że na tej zasadzie mniej więcej generalnie  przerwane zostały bibki hh w hw na dłuższy czas i uwierz nie jest to mój wymysł. Nie krytykuję tego że jest organizowana taka impreza totalnie i nawet się cieszyłbym że coś takiego się odbywa (mimo że na ten konkretny koncert bym się nie wybrał) ale patrzę na całość z nieco innej perspektywy znajomości klubu i spraw organizatorskich i wiem że akurat na pierwszą bibę tego typu w hw dge mógłby być "problemowy" i mogło by już więcej takich imprez nie być. Tylko tyle i aż tyle.

Co do bitów: wiesz no właśnie co niektórzy mają od czasu do czasu posłuchać jakiś moich szkiców. Przez te parę lat przerwy jednak produkcja bitów ograniczała się do kilku remiksów na rok, jakiś projekcików szkicy itp. Ciągle jednak edukowałem się muzycznie, czytałem miliony ebooków na różne tematy realizatorstwa dźwięku szeroko pojętego, a nawet dwukrotnie zdawałem do poznania na reżyserie dzwięków:D więc ciągle gdzieś tam coś dłubałem i patrząc na to że od czasu pierwszych bitów mineło ponad 10 lat to mógłbym być również i 4 razy lepszy gdyby nie przerwa.Cały czas też w sumie okupuje się w nowy sprzęt muzyczny (szkoda że go nie miałem kiedy życie było tak beztroskie że było mnóstwo czasu na bity). Kilka remiksów znajduje się na wspomnianym wyżej moim profilu soundcloud (są to różne lużne numery eksperymentalne nie będące częscią żadnego większego projektu dlatego są dostępne tak jako pojedyńcze numeru). Oświęcim Podziemie 2 jako taki miał właśnie powstawać w ramach mojej producenckiej za "tamtych czasów": miała się na nim znajdować praktycznie cała obecna wtedy scena czyli Bita Sztama w różnych konfiguracjach, wszyscy z Całkowitego Zaćmienia itp. Choć teraz jak odsłuchałem kilka bitów które miały wejść na tamtą płyte to cieszę się że ostatecznie projekt jakoś umarł śmiercią naturalną ;-). Teraz powoli chyba można powiedzieć że wracam do produkowania muzyki, przypominam sobie różne patenty brzmieniowe i eksperymentuje i się rozkręcam. Nie planuje nic na tą chwilę, obecnie skupiam się na porpostu eksperymentowaniu aż stwierdzę że "dobra mam tyle a tyle dobrych bitów, wyrzucam te słabsze i zastanowię się co z tym zrobić". A że nie dzielę się bitami swoimi na prawo i lewo? z dwóch przyczyn: jedna to to że ja poprostu robię strasznie mało bitów, raz z powodów czasowych ,dwa z powodów czysto muzycznych czyli wyprodukowanie bitu u mnie nie polega tylko na loopie plus bas plus bębny i zajmuje mi trochę czasu. Po prostu powstaje tego za mało żebym się dzielił. Nigdy nie robiłem "bitów w 5 minut", choć bym tak w sumie chciał  jeśli byłby by dobre efekty;-). Producencka jakaś pewnie prędzej czy później powstanie, i pewnie zaproszę kogoś z oświęcimia (jeden/dwóch gości), ale płytka Oświęcimskie podziemie 2 raczej z mojej strony nie powstanie z prostego powodu: to podziemie oświęcimskie którego ja byłem swoją drogą przez długi czas najmłodszym elementem;-) poprostu już niestety nie istnieje, i mimo że ostatnimi czasy pojawiło się sporo "całkiem dobrych" oświęcimskich produkcji to jednak nie mogę powiedzieć żeby to był już renesans sceny. Cieszę się bardzo że tworzą się nowe projekty i trochę to odżywa z powrotem w osw ale chcąc nie chcąc nie ma tego nigdzie w granicach ilości projektów które powstawały w tamtych czasach.

11

Odp: DGE w Oswiecimiu?

Wtrącę się tu jest dostępna moja płyta do zassania: http://www.lastfm.pl/music/Esten/Pośrodku+miasta
Utwory które produkował Pozytyw:
6. Co tak smutno z CeHa
9. Mam wiadomość z Ramonem i Bartko
15. Od paru lat z Chojny
23. Outro

A więc nawet 4 tracki.

Oświęcim podziemie, pamiętam, że z tym było kupę roboty, teraz pozmieniały się nam priorytety i koncentrujemy się na innych rzeczach. Żeby stworzyć taki projekt potrzebna by była magia (zajawka), a to już nie wróci, przynajmniej dla nas. A więc pałeczka należy do młodych, dałem to radę zrobić ja, gdzie było bardzo trudno, więc może to zrobić teraz każdy kto chce. Wystarczy chcieć. Pragniesz? Bierz co chcesz...

"...Yo son, hold your horses Retreat from the streets and count your losses..."

12

Odp: DGE w Oswiecimiu?

haha od paru lat ładna porażka producencka big_smile