1

Temat: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Witam,

Trafiłem przypadkowo na Waszą stronę i forum i bardzo się cieszę, bo pilnie potrzebuję konsultacji osób, które w temacie hip - hopu posiadają z pewnością większą wiedzę niż ja, choć nie jestem całkowitym dyletantem smile.

Od pewnego czasu organizuję w OCK serię koncertów pod nazwą "Dobre rockowania" (http://www.ock.org.pl/Dobre-Rockowania- … h-506.html), które prezentują przede wszystkim młode kapele z okolic. Można powiedzieć, że - uwzględniając wszystkie plusy i minusy - idea wypaliła, ludzie przychodzą i bawią się dobrze.

Od dłuższego czasu myślę o tym, by poszerzyć formułę tych koncertów o różne style. Już koncert planowany na 5 maja, miał być - przynajmniej w części hip-hopowy, ale różne lokalne (a także z dalszej okolicy) składy i soundsystemy, z którymi się kontaktowałem, choć chciały się pojawić w Oświęcimiu z różnych względów nie mogły. Dlatego też wyszła z tego w 100% impreza reggae, ale tak czy inaczej zapraszam: https://www.facebook.com/events/219362841497122/

Bardzo chciałbym, by kolejny koncert był już hip-hopowy (w bardzo szerokim tego słowa rozumieniu, bo mówimy też o takich chociażby zjawiskach jak ragga, czy dub).

Dlatego fajnie, jakbyście się wypowiedzieli, czy taka idea ma szansę powodzenia? Zapytam wprost - czy w Oświęcimiu ludzie będą skłonni dać na wjazd 2, w porywach 5 złotych by posłuchać fajnych, choć jeszcze mało znanych ekip? Czy można pomyśleć o tym, by zaprosić bardziej znanych artystów, ale też ze świadomością, że tutaj ceny za bilet mogę być wyższe (10 - 15 zł)?

Na tych imprezach nie chcemy zarabiać, ale koszty związane z zapłaceniem komuś za koncert (to przede wszystkim) i innymi kosztami operacyjnymi (ochrona, plakatowanie itp.) są na tyle wysokie, że pewnie nie uda się utrzymać formuły całkowicie bezpłatnej. Zresztą im więcej ludzi przychodziłoby, tym ceny mogłyby być niższe - i tutaj też pytanie, jakie jest zapotrzebowanie na tego typu koncerty?

Pewnie zaproszenie kogoś z naprawdę znanym nazwiskiem, jest na razie mało realne, ale Skorup, Silesian Sound System, Bob One (by rzucić przykładami), czemu nie? Z częścią już się kontaktowałem i być może udałoby się coś zorganizować. Może warto na początek dać szansę lokalnym ekipom i zobaczyć, czy ludzie są skłonni przychodzić?

Nie chcę nic obiecywać na wyrost. Na pewno nie będzie łatwo, ale jest to możliwe, by przynajmniej na początek kilka razy w roku podziałać coś w tym temacie. Ale też fajnie, jakby znalazły się osoby, które mogłyby pomóc tej idei. Niewiele czasem trzeba - powysyłać do znajomych na fb zaproszenia, czy znaleźć parę chętnych osób, które za darmowe wejście mogłyby poroznosić trochę plakatów.

Czekam na Wasze opinie w temacie i mam nadzieję, że Was nie zanudziłem smile.

pozdrawiam,

Paweł (vel. Lachu)

Thumbs up Thumbs down

2

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Hej. Na początku witam na forum i od razu mówię że jakbyś miał pytania  mniej publiczne to śmiało możesz pisać do mnie (Pisz na faceboooku wiadomości na profil 32-600.info bo jestem adminem więc tak do mnie też się dostaniesz)  bo mam doświadczenie w organizowaniu imprez i uczestniczeniu w nich od tej strony wykonujących i  współorganizowaniu koncertów i mam kontakty i/lub znam osobiście mogę chyba powiedzieć czołówki polskiego podziemia hh. Organizujemy także teraz w najbliższym czasie w Katowicach kilka koncertów hh więc jak coś służę pomocą (jeśli tylko profesjonalnie będziesz podchodził do tematu).
    Czy takie koncerty będą popularne? Trudno powiedzieć bo tego nigdy nie wie nikt do końca, ale generalnie myślę że można spróbować. Tyle że akurat moje podejście jest takie, że na taki koncert poza klubowy, to ludzie przyjdą jeśli ekipy bedą w miarę kojarzone. Mam na myśli bardziej ustawkę 15zł jakiś w miarę znany (ale podziemny) skład plus lokalne supporty niż te paro złotowe a tylko lokalne. Co więcej, ekip lokalnych nie jest aż tak dużo, by zapchać nimi więcej niż bo ja wiem dwie edycje, a ludzie na "to samo" chodzić nie będą na bank.
  Co do łączenia imprez to z regge i regge podobnym spoko, z rockiem itp raczej bym nie łączył.
Czyli tak w skrócie - jestem na TAK! ale to musi być dobrze zorganizowane i nie opierać się na tylko lokalnym podziemiu. Teraz są takie czasy że w sumie z spora ekip z niższych sfer legalnych wydawnictw można się dogadać całkiem spoko za koncert tak swoją drogą, więc jak próbować to właśnie teraz.

3

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

sam bym na pewno poszedl, mam tez spooooro znajomych, ktorzy sa dobrze ogarnieci, jesli chodzi o underground i mysle, ze samo zaproszenie sciagneloby calkiem niezla publike (zwlaszcza, ze wszyscy marudza, ze nic sie tu nie dzieje) a sam bylbym chetny zagrac support na takiej imprezie smile

Thumbs up Thumbs down

4

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Oczywiście nie myślę o łączeniu rocka i hip - hopu, bo na dłuższą metę nie ma to sensu, to trochę inna publika, choć są ludzie, którzy słuchają różnorodnej muzyki. Jeśli piszę o rozszerzeniu formuły koncertów, to po prostu o dołożeniu od czasu do czasu czegoś, co zainteresowało by inną publikę, niż tą, która lubi gitarowe granie.

Thumbs up Thumbs down

5

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

zrób taką bibę a sam Ci znajdę z 5 ekip które lipy nie dają. W OSW i okolicach też jest moc

Thumbs up Thumbs down

6

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

fajna opcja wpadłbym posłuchać

Thumbs up Thumbs down

7 Ostatnio edytowany przez 3styl (2012-04-22 08:38:31)

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

łoo, moze byc moc, Moim zadniem nie ma co sie zastanawiać tylko, juz coś ogarniac w tym kierunku, trzeba wspierać rozwój lokalnej sceny muzycznej, Pierwsza impreza na pewno przyciągnie sporo zainteresowanych, a z czasem kto wie moze zrobią tydzień z kulturą hip-hop, wyobrażcie sobie taki tygodniowy hh kemp  w Oświęcimiu:D Poniosło mnie ale kto wie

"Ciężko przyszło łatwo nie pójdzie- co zdobyłeś w trudzie tak po prostu nie morze uciec. To nie są rzeczy- to umiejętności ludzie- to są te sprawy do których wiem że wrócę"

Thumbs up Thumbs down

8

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Powiem tylko tyle: jak najbardziej popieram.

"...Yo son, hold your horses Retreat from the streets and count your losses..."

9

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Wchodzę w to!

Thumbs up Thumbs down

10

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Jak Tajmer to ja też mogę uczestniczyć lub oglądać

Thumbs up Thumbs down

11

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Tak jak pisałem na początku ruszamy próbnie

Termin: 15. 06. 12, start 19.00

Miejsce: OCK, sala kameralna

Zagrają:

Metrowy i Bu (3oda Kru, Kosmos)

i jako support: Adro & DJ Wróbson

oraz Ludwik

wejściówki w przedsprzedaży po 10 zł, do nabycia w informacji OCK od 21 maja (w dniu koncertu 15 zł).

Ilość miejsc ograniczona

Rezerwacji można dokonywać wysyłając maila ([email protected]), w tytule wpisując najlepiej - koncert 15.06. - podając imię i nazwisko oraz ilość potrzebnych biletów.

Nie jest to dobry termin na start, bo będzie pewnie ciepło jak cholera. Dlatego też liczba wejściówek będzie ograniczona, dla utrzymania jakiegoś tam komfortu. Sala też nie jest jakimś marzeniem i nie przypomina być może prestiżowego klubu w N.Y. City, ale mamy to co mamy. Pierwsze koty za płoty - jeśli tylko będzie zainteresowanie, zawsze będzie można siąść wspólnie po koncercie przy piwku i podyskutować, co poprawić i kogo zaprosić na kolejny raz.

Dlatego zerknijcie na fb i wysyłajcie znajomym zaproszenia: https://www.facebook.com/events/330560797017527/

Thumbs up Thumbs down

12

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Czyli jednak się coś ruszyło!

Thumbs up Thumbs down

13

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Witam,

15 września w OCK zagra MIUOSH
start: 19.00
wejściówki w przedsprzedaży 12 zł

przed Miuosh'em wystąpi Rakkaman i Świru (TwT)
Wszystko wskazuje na to, że Kojarz Całą Prawdę wypadnie tego dnia, z przyczyn niezależnych od składu, więc pewnie jako support zagra ktoś inny (powinni się wszystko na dniach wyjaśnić).

Więcej szczegółów: https://www.facebook.com/events/394368373950559/
http://www.ock.org.pl/Koncert-Miuosha-931.html

Thumbs up Thumbs down

14

Odp: Koncerty hip - hopowe w OCK - co Wy na to?

Zamiast KCP wystąpi Tymin. Niestety Peus w tym czasie jedzie w świat, ale Tomek zabiera z sobą innego świetnego freestaylowca, Eskobara.

Thumbs up Thumbs down