Temat: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

Już jest  do kupna w digipacku lub kradzieży w mp3:

http://i30.tinypic.com/1zbf2wo.jpg

Tracklista:

01. Nie Wracam + DJ Emesde
02. Witaj W Domu + Jahdeck, Jupik, DJ Emesde
03. Tenis Bistro
04. Mentbit + DJ Positive
05. Bity Sieka
06. Podeszwy
07. Pierwszy I Ostatni Raz + Diset, DJ Emesde
08. Nie Słuchasz
09. Tichuana + DJ Positive
10. Bez Zmian Panie Waglewski + Peerzet
11. Taki Dzień + Rebels To The Grain, Fat Matthew
12. Kupuj Polskie Rap Płyty + Jahdeck
13. Linia Ognia + Jot, Al-Fatnujah, DJ Positive
14. Rodzinny Biznes

Rasmentalism to dwóch miłośników dobrej muzyki i ładnego (łatwego) życia. Razem stworzyli album ciekawy, bo nowy a jednak
tradycyjny. Klasyczny sampling czerpiący z muzyki soul i funk oraz inteligentne teksty tworzą charakter płyty. Gościnnie występują m.in.
światowy beatbox team Al-Fatnujah, koncertowi weterani Rebels To The Grain z LA i inni.

Mój komentarz:nie wiem czy powinienem komentować biorąc pod uwagę ze mam tam swoje pare "stosunkowo marnych sekund"no ale...
Przed napisaniem mojej opinii uważam że należy coś wyjaśnić -chłopaków osobiście nie znam a o dograniu sie postanowiłem dopiero po odsłuchaniu większości materiału - z czego prosty wniosek- płyta podoba mi sie. Jestem tym zaskoczony bo nie należę do grona maniakalnych  słuchaczy polskiego podziemia hip-hopowego -a tu miła bardzo niespodzianka. Ment wykonał świetne samplowane klasyczne bity,
Ras nawija wyluzowanie, ma fajne wersy i co dla mnie ważne nie stara sie przesadnie akcentować (co jest błędem wielu polskich raperów imho). Efekt taki że od dawna żadna Polska płyta nie gościła w winampie po pierwszych paru przesłuchaniach, a do tej wracam przeskakując co raz to dwa jakiś numer. Nie twierdzę że jest to produkcja rewelacyjna, ale na pewno więcej niż solidna i od siebie ciepło rekomenduje. Jedyny minus większy dla mnie to mix i mastering flamastra- brzmienie surowe było nieco masywniejsze według mnie, jakieś takie bardziej miłe dla mojego ucha(pomijająć już o tym ze lekko krzywo wstawiona jest moj partia w tichuanie) ale to kwestie techniczne. Uwazam ze ,oje sciezki bardzo ucierpiały na ograniczeniu pasma skreczy a wsumie reszta tez pocierpiała ale to moge stwierdzić ja bo miałem odsłuch wersji surowej. Nie mniej płyta brzmi dobrze nie mniej mogła by znacznie lepiej jeśli chodzi o sam mastering.
ps.wspomnieć należy także o fajnie wydanym digipacu którego to strasznie niemoge sie doczekać.

Klikaj i kupuj lub kradnij.
www.rasmentalism.com

edit: widze że neiktórzy maja problemy z wejściem na strone więc jak coś podaje linki bezpośrednie
DOWNLOAD:
http://www.rasmentalism.com/Rasmentalism.zip
lub
http://www.slizg.eu/media/rasmentalism- … e-2008.rar

2

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

Pozycja jak najbardziej godna uwagi smile

" Now you come to me and you say : " DeWu , give me justice " , but you don't even ask with respect.
You don't offer friendship. You don't event think to call me Good raper.  "

Hip hop łamie mi serce kiedy patrzę na Was...

3 Ostatnio edytowany przez GANDZIOR (2008-03-23 18:34:08)

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

Ras nawija tak wyluzowanie że trochę przypomina mi Pezeta ale może mi się tylko wydaje...

Jak najbardziej godne uwagi.Bity dobre master też smile

Thumbs up Thumbs down

4

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

Jednak mi się nie wydaje,on nawija jak Pezet

Thumbs up Thumbs down

5

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

no akurat wiele osób dostrzega o podobieństwo wręcz można powiedzieć ze go prześladuje;-) Chyba kwestia naturalnego podobienstwa głosu .-nie wiem nie slucham pezeta że szczerze mówiąc wogóle nie wyczuwalem podobieństwa dopóki nie wyczytałem gdzieś tego po raz pierwszy-ale nie ma to dla mnie wiekszego znaczenia.

6

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

Nie no to słychać że ma bardzo podobny głos do Pezeta a nie że go specjalnie kopiuje.Prodakszyn na pewno zasługuje na dobre słowo chociażby za stronę muzyczną , są to jednak sampelki a nie jakieś lateksowe popierdółki których teraz w HH nie mało sad

Thumbs up Thumbs down

7

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

takie lateksowe popierdółki nieźle bujają w przeciwieństwie do takich sampelków

8

Odp: Rasmentalism - Dobra Muzyka Ładne Życie

TNTISCREAM napisał/a:

takie lateksowe popierdółki nieźle bujają w przeciwieństwie do takich sampelków

No może i bujają ale to już traci esencje prawdziwego rapu smile Rap to sample,winyl... Zależy jak kto do tego podchodzi.

Thumbs up Thumbs down