26

Odp: pierwsza zwrota

ISCREAMTNT napisał/a:

Ty słuchaj ,no wlasnie gadasz o flu a nic o nim niewiesz , pare lat temu  to byl pewnie fl 3-4 , teraz mamy 9 i 10 beta  , i uwierz mi nie są same syntetyki na podstawowych wtyczkach , więc po co taka gadka jak juz nawet niewiesz jak wyglada fruity.  Na przyszłosc , nie wypowiadaj sie w kwestiach o których niemasz zielonej pojęcia.

SYNTETYKI GÓRĄ!!!!!!!!

bla bla bla...

"...Yo son, hold your horses Retreat from the streets and count your losses..."

27 Ostatnio edytowany przez Esten (2009-04-21 09:13:49)

Odp: pierwsza zwrota

nie bla bla bla , (*) tylko taka prawda . szieeeeeeeaaaaaaaaa

* Uprasza się o nie ubliżanie, wystarczy użyć argumentów merytorycznych w celu chęci udowodnienia swojej racji

28

Odp: pierwsza zwrota

jak najbardziej sample...to coś czego nie da się niczym zastąpic..

Thumbs up Thumbs down

29

Odp: pierwsza zwrota

nagralem cos nowego big_smile oczywiscie nie ma jakosci, kradziony bit...

http://odsiebie.com/pokaz/2583898---6ea4.html

Thumbs up Thumbs down

30

Odp: pierwsza zwrota

masz baaaaarrrddzzzzoooo "specyficzne" flow big_smile nie pisze o tekście bo go za bardzo nie słysze...  hmm, no coś nowego to jest napewno, ale czy to jest dobre...?

"Nie narzekaj na rap, błaźnie. Nie oczekuj w nim zmian, gdy mówi jak jest
Może to jego pierdolona, złota era, kto wie, dopiero z czasem antykiem staje się teraz"

Thumbs up Thumbs down

31

Odp: pierwsza zwrota

stary nie obraź się ale ile ty masz lat?

nie trzeba być większym żeby wygrać - wygrywali mali
nie trzeba siać strachu by cię szanowali
głupi zrobią wszystko żeby wszyscy się ich bali
to nie szacunek - to paraliż

32

Odp: pierwsza zwrota

trochę polecieliśmy w offtop ale..
A przy waszej kłótni pt "syntetyk czy sampling a fl" jest pewien problem  bo tak naprawdę to wymiana zdań pomiędzy Estenem a ISCREAMTNT rozbija się o to co kto pisze pod pojęciem pt.co to jest syntetyk. Bo jeśli być precyzyjnym to w FLu (z  tego co wiem bo sam korzystam z innej bazy narzędzi (Renoise jakby to kogoś obchodziło;-) ) są instrumenty oparte zarówno na próbkach jak i na syntezie (http://pl.wikipedia.org/wiki/Syntezator ;-) . Z punktu widzenia technicznego rację ma więc ISCREAMTNT - ale z drugiej strony znając Estena miał zapewne na myśli brzmienia brzmiące "syntetycznie" czyli "nie-tak-jak-oryginał-które-emitują" tudzież "cyfrowo" itp - i tutaj już sprawa wygląda inaczej. Fakt FL posiada brzmienia które po odpowiednim wykręceniu mogą brzmieć realnie itp - ale będąc początkujący producent nie przedstawi ich w taki "muzyczny" sposób. Niemożna pominąć że wiele rzeczy samplowanych z winyli to w dużej mierze syntezatory;-) - z tym że w przypadku sampli z winyla dochodzą takie czynniki jak: efekty jakie  wykorzystali nagrywający , mix/mastering, jakość  stan instrumentu i mikrofonów itp. - i to właśnie te elementy ( które są realnie nie do powtórzenia przez producenta ) stanowią "dusze samplingu".  Sampling to sztuka wykorzystania właśnie  fragmentu z nagranego wcześniej utworu w zupełnie innym kontekście  muzycznym - można np zsamplować partie rhodesa nagrywanego lampowym mikrofonem za tysiące dolarów itp i wykorzystać je w sposób kompletnie inny (a w najlepszym wydaniu - rozrzucić nuty zsamplowanego rhodesa i zagrać nimi jak oryginałem). Fakt- będąc już zaawansowanym producentem można zagrać brzmieniem pochodzącym z syntezy, i po nałożeniu efektów i odpowiedniego muzykalnego kontekstu- i będzie to brzmiało rewelacja i takie wykorzystanie syntezatora to coś jak najbardziej pożądanego. Chyba że chodzi tylko i wyłącznie o syntetyk w znaczeniu "dirty south" to cały post mój jest o dupę rozbić;-).  Podsumowując to i Esten i ISCREAMTNT macie racje tylko w innym kontekście ;-).

ps.ogólnie dyskusja syntetyk /sampling jest strasznie ograniczająca hiphop muzycznie jest bezsensowna.
Powiedzcie 20sylowi (http://www.youtube.com/watch?v=8OhDC5GUJYw) że jest hujowy bo korzysta z sampli,albo i że jest hujowy bo korzysta z vst bazującego na syntezie ;-)

33

Odp: pierwsza zwrota

jak tak bardzo ciekawi moj wiek, to lat mam 14...
wiem, no... slow nie slychac i to czesto
dalej cwicze dykcje... tutaj troche poprawione http://odsiebie.com/pokaz/2599651---1723.html

Thumbs up Thumbs down

34

Odp: pierwsza zwrota

ekhm przepraszam ze marnuje kawałek strony ale mam tez co do powiedzenie już nie w kwestii syntetyki a sampling, lecz w sprawie flow
Zróbmy to tak:
Pewno wiesz jak wygląda nasz śmieszny prezydent , wiec ja powiem tak, głos jak nawijasz to masz podobny do niego bo w każdej jego wypowiedzi zazwyczaj mówi niewyraźnie , jakby mówił do siebie i bełkotał,
ty jesteś bogatszą jego wersja bo przy okazji nawijasz czyli tak jakby głos kaczyńskiego został podkrecony  pod jakąś pętle
wiec moje zdanie jest takie
weź sobie jakiś kradziony bit ( chociaż nie polecam tego ) nagraj coś
i przy okazji do linka od tracka wyślij nam tekst
zebyśmy się mogli domyślec co próbujesz nam przekazac
stary powiem krotko sprzęt nie musi byc wyjebany w huj
ja zaczynałem na mikro za 10zl z podstawką co prawda troche szumialo ale jak nawijalem kiedyś to przynajmniej mnie było slychac co nawijam i co staram się przekazac
wiec nad tym popracuj
a co do mnie
to sry że tak długo czekacie już na płyte pisałem w jakimś wątku ze w marcu będzie, później było przekładane na kwiecień teraz jeszcze przekładam na nie określony mi termin
nie wiem czy wam spasuje, zobaczycie sami jak wyjdzie
Napewno nie będzie PRO bo do Profeski to sądze że każdemu troche brakuje
pozdro O.o


P.S
Esten jak z tą akcją freestyle
będzie coś wogóle czy jednak nie
spróbujcie jakiś termin ustalic i zobaczymy moze pare osób by sie pojawiło

Thumbs up Thumbs down

35

Odp: pierwsza zwrota

korek z wina do buzi i nawijaj teksty w opór, tak poprawiają dykcję w teatrze.
nie chcę cię urazić, ale jak w normalnych rozmowach masz takie problemy to może logopeda ? jesteś młody więc nie ma przeszkód.
Sam słynę z słabej dykcji. Często ścieżki dopowiedzi staram się nagrać wyraźniej, coś tam pomaga.
Nie wiem, może jak piszesz teksty to czasem słowa się zlewają i stanowi to problem, użyj synonimów.

Beny, taka zasada, jak nie masz 90% materiału to zwykle rzucanie terminów nie ma sensu.

" Now you come to me and you say : " DeWu , give me justice " , but you don't even ask with respect.
You don't offer friendship. You don't event think to call me Good raper.  "

Hip hop łamie mi serce kiedy patrzę na Was...

36

Odp: pierwsza zwrota

to nie chodzi ze materiału nie ma
bo dużo już jest
tylko czasu niema
na wykonczenia, poprawki i inne rzeczy takze od teraz terminu wole nie dawac
jak wyjdzie
to w wątku zapodam linka do zasysania
pozdro O.o

Thumbs up Thumbs down

37

Odp: pierwsza zwrota

Co do akcji freestyle, to na razie coś mało chętnych hehe... wiec temat zostało przesunięty na czas nieokreślony... Pozytyw oczywiście ładnie podsumował to o co nam chodziło w kwestii syntetyk vs sampling (tak kocham vinylowe syntetyki ze starych płyt, to brzmienie jest piękne). Na co dzień słucham dużo syntetycznych rzeczy zrobionych pewnie w jakiś super programach... ale produkować bym tego nigdy nie produkował ot nie ta filozofia...

"...Yo son, hold your horses Retreat from the streets and count your losses..."

38

Odp: pierwsza zwrota

jestem ciekaw czy od ostatniej nagrywki jest jakis postep big_smile

http://odsiebie.com/plik/4338958---4954.html

Thumbs up Thumbs down

39

Odp: pierwsza zwrota

hmm... no na pewno jest lepiej niż było, nawet fajnie to płynie, ale dalej ciężko zrozumieć w niektórych momentach co "bełkotasz"...

"Nie narzekaj na rap, błaźnie. Nie oczekuj w nim zmian, gdy mówi jak jest
Może to jego pierdolona, złota era, kto wie, dopiero z czasem antykiem staje się teraz"

Thumbs up Thumbs down

40

Odp: pierwsza zwrota

brzmisz w sumie jak łona z wadą wymowy i bez weebera i stuffu od masteringu, ale ćwicz, bo coś innego robisz niż wszyscy. wiadomo, nie ma lekko na początku, emocje przy majku są ważne, ale zaś nie przesadzaj z nimi.

" Now you come to me and you say : " DeWu , give me justice " , but you don't even ask with respect.
You don't offer friendship. You don't event think to call me Good raper.  "

Hip hop łamie mi serce kiedy patrzę na Was...

41

Odp: pierwsza zwrota

taka baaaaardzo wstepna nowa nawijka wink

http://odsiebie.com/pokaz/4504520---bcfb.html

Thumbs up Thumbs down

42 Ostatnio edytowany przez GANDZIOR (2009-08-30 22:53:41)

Odp: pierwsza zwrota

No nas chyba już Esten nie da się przekabacić na lateksowe brzmienie,co winyl to winyl aczkolwiek dostałem ostatnio naprawdę dobrego plastika tzn. plastik połączony z samplami i nawet nagrałem się na niego,niebawem usłyszycie,współpraca Polsko-Niemiecka.

Co do ciebie kolego LudwikOsW to styl na odpowiednim poziomie i dobra technika władania rymami zaczyna przychodzić po nagraniu jakiś 30 numerów a nie po kilku kawałkach (oczywiście to zależy od talentu jaki siedzi w każdym z osobna).Na wszystko potrzeba czasu a z płyty na płytę będziesz widział coraz lepsze efekty.Natomiast sprzęt,który stawia ci barierę finansową nie musi być wcale dużym problemem.Zwykły adapter z czasów PRL + wzmacniacz albo jakiś mikser i gwarantuje ci że nie wydasz więcej niż 300 zł więc biorąc pod uwagę to że jesteś młodym człowiekiem i raczej chodzisz do szkoły a nie do pracy to z jakiś urodzin wytargasz taką sumę spokojnie od ciotek i wujków.Jak bym ci pokazał kawalerski adapter mojego ojca na którym powstała pierwsza płyta S.Z.O.K. albo Estena "cacko" na którym targał sample na Emitera to byś padł ze śmiechu.Poza tym sampling i czarne płyty to nieodłączny element kultury hip hop,tak to powstawało od samego początku i dlatego taka forma tworzenia muzyki jest uważana za prawdziwy rap.Gdyby ktoś powiedział że zabrania robienia podkładów opartych na samplach z winyla to przypuszczam że taki dj Premier przestał by je w ogóle robić,zresztą ja również smile

Pozdrawiam.

Thumbs up Thumbs down

43

Odp: pierwsza zwrota

spoko, teraz mam zamiar jakis hajs utrzymywac, nie wiem jak to wyjdzie, ale sproboje,
a co do techniki skladania rymow, to tamto bylo nagrane dosc dawno, od tamtej pory troche posiedzialem przy tekstach, calkiem inaczej mi to siada,
narazie chce sie skupic na tym zeby zaczac pisac pozadniejsze teksty i troche powoli wyrabiac flow, za beat'y nie mam co sie chwytac, bo tego nie za bardzo rozumiem, przynajmniej na FL'u

Thumbs up Thumbs down

44

Odp: pierwsza zwrota

w tej chwili wychodzi mi to...

http://odsiebie.com/pokaz/5401453---4e21.html

nadal nie umiem zrobic mastera, nie znam sie na tym

Thumbs up Thumbs down

45

Odp: pierwsza zwrota

... bez komentarza

Thumbs up Thumbs down

46

Odp: pierwsza zwrota

Cholera... nie wiem jak to skomentowac... hmm.. rymy - dobre, że tak powiem.. "flow w tekscie" - dobre(jeżeli ktoś wie o.c.b to niech napisze jak to się fachowo nazywa big_smile) , ale musisz popracowac nad dykcją bo trzeba się wysilic, żeby to zrozumiec, ale jak to poprawisz to całkiem przyjemnie się tego będzie słuchac.

PS. co do komentarza Benego 

benyosw napisał/a:

... bez komentarza

jak słusznie ktoś niedawno zauważył na 32-600 ,nic ci nigdy nie pasuje, wszystko jest do dupy... wrzuc coś sam jak taki z ciebie fokus. tyle.

Ludwik 3-maj się, trenuj, trenuj, nawijaj dalej a będzie już tylko lepiej ; ) strzała.

"Nie narzekaj na rap, błaźnie. Nie oczekuj w nim zmian, gdy mówi jak jest
Może to jego pierdolona, złota era, kto wie, dopiero z czasem antykiem staje się teraz"

Thumbs up Thumbs down

47

Odp: pierwsza zwrota

To nie jest tak
nie że wszystko jest do kitu i ludziom nie pasuje
ale jego wogóle nie rozumiem co nawija
jeśli ktoś sie stara a robi postepy to to widac a u niego w kółko to samo
trzeba sie zastanawiac co on nam przekazuje
i ty mnie do fokusa nie porównuj bo jakoś nigdy wielce sie nim nie jarałem
owszem ma dużo spoko kawałków ale podchodzą mi bardziej takie osoby jak O.S.T.R , tetris , zeus bo zajebisty maja przekaz ... tyle

Thumbs up Thumbs down

48

Odp: pierwsza zwrota

moze tutaj dasz rade dostrzec jakis postep?

http://odsiebie.com/pokaz/5641324---9f1b.html

Thumbs up Thumbs down

49 Ostatnio edytowany przez ManieK (2009-09-20 22:11:15)

Odp: pierwsza zwrota

Tak. Jest postęp , łatwiej Cię zrozumiec, styl masz faktycznie własny, a co do tekstu to nieźle.

"Nie narzekaj na rap, błaźnie. Nie oczekuj w nim zmian, gdy mówi jak jest
Może to jego pierdolona, złota era, kto wie, dopiero z czasem antykiem staje się teraz"

Thumbs up Thumbs down

50

Odp: pierwsza zwrota

wreszcie smile rzeczywiscie dawno przed tym nie bylo postepu, moze z tekstami, ale tez mi sie wydaje ze teraz jest lepiej...

Thumbs up Thumbs down